במבחן התוצאה – מה מרזה יותר ביקורתיות או הוקרה

 

ובמבחן התוצאה – מה מרזה יותר ביקורתיות או הוקרה?כמה מילים על נקודת מבט משנה חיים

רובנו נוטים להאמין כי גישה ביקורתית מקדמת את תהליך ההרזיה שלנו, האומנם?

הבה נבחן את הדברים:נגדיר ביקורת כהתמקדות במה שלא בסדר, התמקדות בחולשות, בכשלונות, העצמת הרע, ראית חצי הכוס הריקה וכו'  – כלפי עצמי או כלפי סביבתיו

מה נקבל? הביקורתיות גורמת לירידה בביטחון העצמי, הרסנית, מכאיבה, משפילה, מובילה לפרפקציוניזם, חוסר יכולת הכלה, חוסר קבלה, חוסר סובלנות וסבלנות ועוד.אז מה מביא חלק מאיתנו להיות עסוקים בביקורת? אולי זה נשמע לנו "חכם" יותר? כך אנו "קוראים את עצמנו לסדר"? כך אנו יודעים ש"אכפת לנו"? ואולי, התרגלנו למדוד את עצמנו על פי מדד כשלונות במקום על פי מדד הצלחות.וכשאנחנו במקום הזה, האם יש לנו כאן אנרגיות טובות לעשייה מקדמת הרזיה? כנראה שלא.אז מה כן?נבחן את המושגים –  פרגון, הוקרה, אהדה כשאנו מתכוונים להתמקדות במחמאות, בהישגים הקטנים, בהצלחות, התמקדות בחוזקות, התמקדות בטוב, העצמת הטוב וראית חצי הכוס המלאה. – כלפי עצמי וכלפי סביבתי.

ומה נקבל?  אנרגיות טובות, צמיחה, התפתחות, העצמה, אמונה בעצמי, אושר, כוחות חיוביים, יצירת מוטיבציה לעשיה וכו'.

ומה מונע מאיתנו לראות את התהליך שלנו ממקום של פרגון?

              חוששים שאם תפרגנו תרד המוטיבציה לעשיה?

              חוששים שאם תפרגנו, לא תתאוששו אחרי "מעידות"?

              חוששים שאם תפרגנו תצאו מהערנות ופחות תדרשו מעצמכם?

האומנם?

רק הביקורתיות העודפת מולידה תופעות כמו: הפרעות אכילה עקב ביקורת עצמית גופנית מוטרפת, בולמוסי אכילה עקב כעס עצמי והלקאה עצמית בלתי פוסקת ועוד, והנה לפנינו חיים הרסניים הן לעצמנו והן לאנשים   המקיפים אותנו.

אף אדם לא אוהב שפגמיו וחולשותיו מושמים תחת זכוכית מגדלת, מהמקום הזה הוא אינו יכול לראות כיצד הוא מצליח, וסיכוייו להצליח אכן קלושים.

אי אפשר לחיות ולרזות לתמיד ללא אהבה עצמית וללא פרגון. הדרך הבטוחה והאיכותית לצמיחה ולהתפתחות היא תמיד דרך ההוקרה. זוהי הדרך שבה אנו גם לומדים הכי טוב, מפנימים באופן מצוין ויוצרים דימוי עצמי גבוה יותר.

ולסיום, אני מזמינה אתכם לזהות מקום בו אתם מעבירים ביקורת עצמית קשה על עצמכם בתהליך ההרזיה שלכם או בכלל בסביבתכם, ועכשיו אמרו לעצמכם, מה אתם מוקירים במקום הזה… שימו לב להרגשה .שיצרתם

תהנו להיות גדולים מהחיים (ולא בק"ג):)

שימו לב:

 קואוצי'נג בבאר שבע!!

 מתארגנת קבוצת להרזיה בבאר שבע. העבירו הלאה למי שאתם אוהבים וגרים באיזור

שלכם תמיד, רוני

 

קחו אחריות על חייכםלפניכם ציטוט מספרו של דן מילמן, מתוך הספר "לבחור באושר" של דר טל בן –שחר: כשנשמע האות לארוחת הצהריים נהגו כל הפועלים לשבת לאכול יחד. מידי יום ביומו פתח סם את הקופסה שבה היתה ארוזה ארוחתו והחל להתלונן. "לעזאזל!" הוא צעק, "למה עוד פעם חמאת בוטנים וריבה!" הוא קיטר על כריכי חמאת הבוטנים והריבה מידי יום ביומו, עד שלבסוף אמר …Read more.
הרזיה אפקטיבית, ספורט ולקיחת אחריותהרזיה אפקטיבית, ספורט ולקיחת אחריות עריכה: רוני שחר מי שמרגיש בשל לעשות שינוי בחייו, חייב לעבור במסלול שתחילתו במודעות עצמית, המשכו בלקיחת אחריות, ההבנה והאמונה כי הבחירות שלי קובעות איך אראה ואיך ייראו חיי, ולבסוף בגיוס העזה ואומץ. הכל מתחיל ממודעות עצמית: כשהקשב הפנימי אינו מתקיים – התוצאה היא שאיננו ממוקדים בצרכים הפנימיים שלנו ואיננו עושים חשבון נפש כדי לזהות …Read more.
כל הזכויות שמורות לרוני שחר design Artplusweb web ibe Copyright © 2013-2016 www.rony4u.com