הכוונה החיובית

הכוונה החיובית של המשקל העודף בגופי 

אתם מבקשים מהמשקל העודף שלכם לעזוב אתכם, אולם אתם נוכחים לדעת כי הוא אינו עוזב אתכם בקלות, וכי מדובר בתהליך של עליות ומורדות. וכשאתם רוצים, למשל, להשתחרר מהאכילה הרגשית, או מהרגלים הרסניים, אתם מוצאים כי קשה לכם, מדוע?

על פי תורת ה- NLP  – כל התנהגות מונעת ע"י כוונה חיובית.

"אנשים עושים את הבחירה הטובה ביותר שיש ביכולתם לעשות עם המשאבים הזמינים עבורם ועם הרווחים שאינם מוכנים לוותר עליהם"
כל אדם נמצא במקום שהוא מאמין שטוב לו, כלומר, מקום שם עולה הרווח על ההפסד. לכן, כשאתם צועדים על פי תוכנית הפעולה שלכם בהצלחה, ברור היכן נמצא הרווח העיקרי (ההרזיה) שלכם. אולם, אפילו כשאתם חורגים מהתוכנית שלכם, ואפילו נמצאים במקום שיש בו "הרס עצמי" – אתם משיגים כוונה חיובית (רווח משני) וחווים אותה כחזקה יותר מן הרווח העיקרי (ההזיה שלכם).

לדוגמה, חשבו מה יכולה להיות הכוונה החיובית של "אכילה רגשית", כלומר מה תפקידה של האכילה החיובית בחייכם: נחמה? פיצוי? בריחה מהתמודדות אמיתית עם הרגשות? מקום של ויתור? סיפוק רגעי? חשוב לציין, כי הרבה מהרווחים המישניים שלנו/הכוונות החיוביות כלל אינן מודעות.
אם אתם בוחרים להתמודד עם אכילה רגשית ומוותרים עליה, כנראה שהצלחתם לדבוק ברווח העיקרי, והצלחתם למצוא מענה אחר לאותם הצרכים המתוארים לעיל. לעומת זאת, אם בחרתם לא לוותר על אכילה רגשית, אזי, טרם מצאתם מענה אחר לכוונה החיובית, ולכן אינכם מוכנים לוותר על הרווח המשני.

דוגמה נוספת, מה יכולה להיות תפקידה של הקורבנות: תשומת לב?  שיהיה לי קל? ויתור עצמי? אי לקיחת אחריות?

נשאלת כאן השאלה – מהו הצורך החזק יותר? שיהיה לי קל או לרזות?
דוגמה נוספת, מה יכול להיות תפקידה של החשיבה השלילית בחיי או בתהליך: הגנה מהתחייבות? הקטנת ציפיות כדי שלא אתאכזב?
כשאתם בוחרים להיות במשקל תקין, עליכם לבדוק שבהלך יצירת השינוי, כל הצרכים שלכם מסופקים כדי שהשינוי יתאפשר לתמיד. דבר נוסף, כאשר הרווח שלכם מלהיות במשקל תקין עוצמתי יותר מהרווח המשני, תוכלו לראות איך הפתרונות למציאת אלטרנטיבות לכוונה החיובית מגיעות אליכם.

במקום שהרווח שלך עולה על ההפסד – שם אתם!

אז מה אתם יכולים לעשות כדי להצליח להשתנות לתמיד?
 זיהוי הרווח הלא מודע שלכם קריטי ליצירת שינוי. מדוע?

ברגע שאנשים מתחילים לשנות, הצורך/הכוונה החיובית/ הרווח שהסתיים צץ ועולה ולא מאפשר את השינוי.

שאלו את עצמכם – מה משיגים עבורי הקג העודפים או ההתנהגות הספציפית המשמרת אותם? הקשיבו לתשובות העולות מתוככם.
כעת, שאלו את עצמכם: האם זה בסדר עבורכם לוותר על התפקידים הללו? האם אתם שלמים עם ויתור על הרווחים שהיו פעם ושכבר לא יתקיימו? הסבירו לעצמכם, וחזקו את רווחי ההרזיה (הרווח העיקרי).
 כעת, עליכם למצוא דרכים אפקטיביות אחרות למימוש הכוונה החיובית ורק אז השינוי מתאפשר, כלומר למצוא אלטרנטיבות נוספות מעבר לאוכל או לויתור לעצמי. למשל: אני יכולה למצוא רוגע באימון ספורטיבי, אני יכולה להתמודד עם הרגש האמיתי, להבין "על מה הוא יושב" מבלי לנחם את עצמי במתוק, וזו הנחמה האמיתית שלי ועוד.

אני רוצה לזהות את הרווחים הלא מודעים ולמצוא להם אלטרנטיבות, באופן הזה התהליך ימשיך להיות מוטמע וימשך לתמיד.

 

הדפסה

 
אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות

— רבי נחמן מברסלב

תחתית 4

כל הזכויות שמורות לרוני שחר design Artplusweb web ibe Copyright © 2013-2016 www.rony4u.com