יכולת מנטאלית

יכולת מנטאלית  מאת:  ארז הליבני

כל מי שהביא את עצמו לקצה גבול היכולת הפיזית מכיר היטב את ההרגשה.

יש רצון מסויים לעוד אבל המכונה הפסיקה להגיב. פשוט נגמר לה מהכל ולא משנה כמה תלחצו על דוושת הגז המנוע הפיק כבר כל מה שהוא יכול וזהו.

כאב פיזי ברמות שונות ומסוגים שונים מעורב בכך גם כן. אם בשרירים, אם בנשימה, אם באנרגיה כללית, ולאות בעוצמות אחרות ממה שהכרנו.

ההגדרה קושי בלתי נסבל היא ההגדרה הכי מדויקת למצבים אלו, למרות שהצד המזוכיסטי שבאנו יודע להגיד שיש שם גם סוג מסוים של הנאה.

זה מאוד נדיר להביא את עצמך בעצמך אל הגבול. לרוב זה השד הקטן והמדכא שבך שעוצר אותך הרבה הרבה לפני, ממש קצת אחרי שנהיה כבר לא קל. זו הסיבה שרק מעטים, שהציבו לעצמם משימות ויעדים וחישקו עצמם למטרה ולא משנה מה הייתה הסיבה, הצליחו לנצח ולהגיע ולחוות ולהיות מופתעים אל מול הפער האדיר בין מה שניראה אפשרי ומה שאפשרי באמת.

ואיזו הרגשה נפלאה היא זו!

זה לא שאין לגוף מגבלות, יש לו ועוד איך, אבל השיחה המעניינת היא השיחה על הפער, והשיחה על הפער היא השיחה על הניצחון.

והניצחון הוא הניצחון של עצמנו את עצמנו.

מצד אחד אנחנו שחולמים, ורוצים ומדמיינים ורואים את עצמנו חוצים את קו המטרה של להיות מישהו, להיות משהו –  לספוג פנימה את מבטי ההערכה שאומרים הכל…

מצד שני, אנחנו שקשה לנו, ובשביל מה, ומי צריך את זה ובכלל… אנחנו של חוסר אמונה ועצלנות ותירוצים וסיפורים ותיאוריות על למה לא ומדוע בעצם מה שבאמת אנחנו רוצים עמוק בפנים זה פשוט שטויות והזיות ילדותיות וחוסר תכליתיות טיפשית ובכלל….     

העולם, בטווח הארוך, שייך למנצחים!


הדרך הטובה ביותר לנבא את העתיד היא לעצב אותו

— פיטר דרוקר

תחתית 4

כל הזכויות שמורות לרוני שחר design Artplusweb web ibe Copyright © 2013-2016 www.rony4u.com